הגעתם למשפט על עבירת תנועה או דו"ח? זה מה שאתם צריכים לדעת לפני

קיבלתם זימון לבית המשפט בעקבות רצון להישפט בעקבות עבירת תנועה או דו"ח? ובכן, מדובר בהליך אשר דורש מכם הכנה מוקדמת, וזאת מתוך מטרה להגיע מוכנים. מה חשוב לדעת? להלן הפרטים.

כיצד מתבצע ההליך המשפטי?

בית המשפט לתעבורה מטפל מדי שנה עם אלפי מקרים בתחום של עבירות תנועה כמו גם דוחו"ת. ההליך המשפטי מתבצע במספר שלבים. השלב הראשון הוא ההליך שבמסגרתו אתם כנאשמים תגיעו לבית המשפט להקראה ראשונה של סעיפי האישום, כאשר בשלב הזה אתם צריכים להודיע לבית המשפט האם אתם מודים באשמה או כופרים בה. שימו לי כי על פי החוק, נהג שלא מתייצב לבית המשפט בעקבות זימון ייחשב כמי שהודה באשמה, ובית המשפט ינהל את הדיון בלעדיו. על כן, חשוב להיערך מראש באמצעות יצירת קשר עם עורך דין אשר ייצג אתכם בתיק, וזאת מתוך מטרה להילחם על החפות שלכם – בוודאי אם אתם סבורים כי לא ביצעתם עבירת תנועה או שהדו"ח שניתן לכם לא עומד בהגדרות החוק.  במידה ועדיין לא קיבלתם ייעוץ מצד עורך דין, אתם רשאים לבקש לדחות את הדיון.

 

 

השלב הבא הוא דיון הוכחות שבמסגרתו יוזמנו עדים מטעם ההגנה ומטעם התביעה. מדובר בשלב קריטי מאוד בהליך המשפטי וזאת בשל ההזדמנות שיש לשני הצדדים להוכיח את הטענות שלהם, ולאחר מכן בית המשפט ייקבע האם יש לזכות אתכם או להרשיע. הרשעה בתחום של דיני תעבורה עשוי להתחיל בקנס כספי ועד למאסר, תלוי בחומרת העבירה. במידה ובית המשפט החליט להרשיע אתכם על בסיס הראיות, השלב הבא הוא שלב הטיעונים לעונש ובסוף מתן גזר דין. שימו לב אתם זכאים לערער על ההחלטה בפרק זמן של 45 יום, ואילו הדיון בנוגע להגשת הערעור יתבצע בערכאה גבוהה יותר שהיא בית הדין המחוזי.

הכנה לקראת המשפט – קריטית בעבור כל נהג

משפט המתנהל בתחום התעבורה הוא הליך בעל משמעות דרמטית מאוד, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון כי רף הענישה הוא גבוה וזאת מתוך מטרה להרתיע נהגים מלבצע עברות תנועה. על כן, חשוב מאוד להגיע כאשר אתם מוכנים מבחינת ההיבט המשפטי וכן להתייעץ עם עורך דין עוד בשלב הראשן של קבלת הזימון למשפט, כחלק מהבנה כי סיוע משפטי יכול לא רק להקל עליכם בזמן ההתנהלות בהליך משפטי אלא גם לבחון האם נפלו פגמים ובהתאם לכך לבטל את כתב האישום או לחילופין להוביל למתן גזר דין מקל שאינו כרוך במאסר.

לסיכום

הליך משפטי בדמות משפט הוא מורכב בעבור כל נהג, בוודאי למי שמעולם לא התייצבו בבית המשפט. יחד עם זאת, באמצעות ההכנה הנכונה כמו גם ייעוץ משפטי ניתן יהיה להוביל לקבלת ייצוג משפט ראוי שיאפשר להתמודד עם כתב האישום ועם הסיטואציה שנכפתה עליכם.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות