ביטוח לקטנוע – למה כדאי לשים לב?

אם יש לכם קטנוע, אתם מחויבים לוודא שיש ברקע ביטוח מתאים! חושבים שאם יש לכם קטנוע ולא אופנוע ניתן להשיג פטור? ובכן ממש כפי שלא עולים על קטנוע ללא קסדה, כך גם לא עולים על קטנוע ללא ביטוח חובה. עם זאת, יש להבין שמלבד ביטוח חובה קיימים מגוון ביטוחים משלימים וכדאיים. אם כן איזה ביטוח מותאם עבורכם, ואלו דגשים חשוב לבחון לפני שחותמים על חוזה כזה או אחר? כל הפרטים כאן בפנים.

האם יש טעם לערוך השוואה?

אין זה סוד שביטוחים עבור אופנועים וקטנועים נחשבים יחסית יקרים. מדוע? רוכבי קטנועים נוטים ליותר תאונות דרכים מאשר בעלי רכב, וכאשר הם עוברים תאונה, לרוב הפציעה קשה. עוד נציין שבכול הנוגע לביטוח חובה, לא נמצא הפרשים משמעותיים במחיר בין החברות השונות, אך בכול הנוגע לביטוח צד ג' ולביטוח מקיף, יש יותר מקום למשחק – השוואה בהחלט נחוצה. אם כן אלו ביטוחים משלימים מוטב לעשות ועבור מי הם כדאיים? לרשותכם מידע מלא בנושא, כך שגם אתם תקבלו החלטות מושכלות.

ביטוח חובה עם וללא השתתפות עצמית

בעוד שביטוח חובה הוא בגדר חובה, שני הביטוחים האחרים בגדר רשות. ביטוח חובה מכסה מגוון תהליכים רפואיים שנחוצים בעקבות התאונה. מסייע לשקם את איכות החיים, מכסה נזקי גוף, מפצה בגין סבל ובגין היעדרות ממקום העבודה. כאן ראוי לציין שהביטוח מכסה נזקי גוף שנוגעים לנהג, לנהגים מעורבים ולעוברי אורח. בנקודה זו נדרש לקבל החלטה. רוכבי אופנועים וקטנועים מוזמנים לבחור בין ביטוח חובה רגיל שמכסה את רוב ההוצאות, לבין ביטוח חובה מוזל שמצריך השתתפות עצמית. המשמעות של ביטוח חובה מוזל היא שמקבלים פיצוי רק עבור אובדן של 7 ימי עבודה, וכל עוד הפיצוי בגין כאב, סבל ושירותי רפואה אינו מגיע ל-25,000 ש"ח, לא מקבלים דבר. מדוע אופציה זו כה מפתה? כיוון שהיא עשויה להשיג הנחה של 20%. האם זה כדאי? מדובר בהימור, וזאת כיוון שמספיקה תאונה אחת שמצריכה הוצאות רפואיות של אלפי שקלים, כדי להינזק כלכלית ללא שום תמיכה גבית.

 

 

ביטוח מקיף

ביטוח מקיף מכסה כל נזק שעשוי להיגרם לקטנוע. זה כולל גניבה, נזק בגין תאונה, שריפה וכדומה. כאן ראוי לציין שמאוד תלוי עד כמה הקטנוע יקר ערך. אם יקר, תשקיעו ואם לא תוותרו. עם זאת, בעוד שעל ביטוח מקיף ניתן לוותר, הרי שבכל הנוגע לביטוח צד ג' יש מקום להתלבט, וזאת גם אם עולים על קסדה רק מדי שבועיים שלושה. ביטוח צד ג' מכסה נזקים שהנהג גורם לרכוש של צד ג', כך שאם חוששים לכופף את הפח של רכב יוקרה, בהחלט יש טעם לערוך השוואה ולסגור ביטוח צד ג'.

יש לי קטנוע – מגיעה לי הנחה?

האם יש הבדל בין ביטוח אופנוע אל מול ביטוח שמיועד לקטנוע? ובכן התשובה היא שלא. הפרמטרים היחידים שמשפיעים על המחיר נוגעים לדגם, שנת ייצור, אמצעי בטיחות שמותקנים, גיל, היסטוריית תאונות וכדומה. כל שצריך לעשות על מנת למצוא ביטוח מתאים זה לבצע השוואה, אם כי ראשית נדרשים לקבל החלטה אלו סעיפים נחוצים.

לסיכום

נחדד שיש לבחון האם מוותרים על השתתפות עצמית בביטוח חובה. יש לבחון האם בוחרים בביטוח מקיף מלא שבין היתר מכסה נזקים בגין תאונה עצמית (ישנו ביטוח מקיף מלא וישנו ביטוח מקיף מצומם). יש לבחון האם ניתן לקבל הנחה בביטוח מקיף בגין התקנה של אמצעי בטיחות ואף יש לבחון האם החברה שמולה רוצים לסגור ביטוח יודעת להעניק שירות אדיב ואינה ממהרת להסיר אחריות. מקווים שעשינו לכם סדר.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות