על 200 קמ"ש: מדוע סוכנויות רכבים צריכות ספק אינטרנט חזק ומהיר?

סוכנות רכב עוסקת לא רק ברכבים עצמם. בלי מחשבים וכל מה שמסביבם, העסק פשוט יישאר "תקוע בפקק", בוודאי מול מתחריו. אחד ההיבטים לכך, שעשויים לא לשים לב אליו, וחבל, הוא חיבור האינטרנט. לכאורה, שירות פשוט מאוד, שאין הבדל גדול מאיזה ספק תצרכו אותו. בפועל – שירות מורכב למדי, בו הספק עשוי להיות משמעותי מאוד. אלה כמה דברים, אשר כדאי לסוכנויות רכב לקחת בחשבון בנושא זה:

היבט התקשורת

החיבור לרשת האינטרנט מספק לסוכנויות רכב בעצם שתי תועלות על. התועלת הראשונה, היא לשמש כאמצעי תקשורת. התועלת השנייה – כאמצעי גישה למידע. למה הכוונה? רשת האינטרנט מאפשרת לתקשר מול לקוחות, מול ספקים, מול הרשויות וגורמים נוספים, בצורה קלה ובמגוון אופנים. אם זה באמצעות אימייל או רשתות חברתיות, מסרים מידיים או וועידות וידאו. בבחירת ספק itc או כל ספק אינטרנט אחר שתבחרו, עשוי לעשות הבדל של ממש בתפקוד העסק. זאת, מאחר שהוא ישפיע על תקשורת זו שאתם מבצעים דרך האינטרנט ואיכות התקשורת תשפיע על תהליכים עסקיים שונים וחשובים. האם אתם מחוברים לאינטרנט באופן רצוף או שיש בכך מדי פעם שיבושים? באיזו מהירות אתם מחוברים? האם המהירות הזו מתבטאת בפועל כל הזמן או באופן לא יציב? התשובות לשאלות אלה עשויות להיות קשורות גם לספק האינטרנט ומכך מובנת חשיבותו בהקשר זה. במקביל, אופני התקשורת האלה הם לעתים חוליה קריטית, במסגרת תהליכים עסקיים שונים אשר תלויים זה בזה.

היבט המידע

תועלת מרכזית שניה של רשת האינטרנט, היא היותה מקור למידע והעברת מידע. אם יש לכם אתר עסקי, האינטרנט מאפשר ללקוחותיכם להגיע אליו וללמוד עליכם וגם לכם כסוכנות רכב, לבדוק את מצב האתר ולטפל בו. כמו כן, ניתן להעביר דרך האינטרנט קבצים גדולים ומסוגים שונים. כעת, תארו לעצמכם תכתובת אימיילים דחופה מול ספק, כאשר האימייל שלכם הוא אצל ספק האינטרנט והתכתובת מתעכבת בגלל איטיות אצלו. בהחלט לא מצב רצוי.

 

 

היבט התמיכה הטכנית

לעתים קרובות, הכול נראה תקין מבחינת עבודה מול ספק חדש, עד שהדברים משבשים באופן כלשהו. למרות שסוכנות רכב היא לא עסק אשר מסתמך באופן כבד על מחשוב, בשונה מחברת הייטק למשל, עדיין ייתכנו בו סיבוכים טכניים רבים ותקלות שונות. במצבים כאלה, אם סבורים שהאינטרנט עשוי להיות חלק מהסיבה לתקלה, עד כמה יהיה לכם קל להשיג את הספק לקבלת תמיכה טכנית? עד כמה מקצועית התמיכה שהוא מספק?

כמו מכונה מתוחזקת היטב

תשתיות האינטרנט של סוכנות רכב, הן כמו הרכבים עצמם, מעין מכונה מורכבת ומשוכללת. מכונה זו, חייבת לעבוד היטב, בכדי שתוכלו להפיק ממנה את המיטב. כמו בעולם הרכב, תקלה ברכיב אחד, מספיקה פעמים רבות לשבש את יכולת התפקוד של הרכב כולו. כך בוודאי לגבי רכיבים קריטיים, כגון החיבור לרשת האינטרנט. אגב, למרות שהיא מוכרת בעיקר בתור ספק אינטרנט itc שהזכרנו קודם מציעה למעשה שירותים נוספים לעסקים. למשל סיוע בהקמת רשת אלחוטית, Virtual Private Network ושימוש בכתובת IP קבועה. שירותים אלה, מרחיבים את יכולות "המכונה" שמהווה תשתית המחשוב שלכם. כאשר צורכים גם שירותים כאלה מספק האינטרנט, מוסיפים יכולות לעסק ולחיבור האינטרנט וגם עושים זאת, מבלי להוסיף עוד ספקים (ניהול ספקים הוא תחום שבו ניתן פעמים רבות לשפר ולהתייעל לא מעט).

לסיכום

כשם שהרכבים שלכם לא "זוחלים", אין כל סיבה שחיבור האינטרנט שלכם יהיה איטי. הבטיחו לעצמכם חיבור איכותי וחזק, באמצעות בחירת ספק אינטרנט חכמה ומחושבת.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות