תמרור מהירות, עצור ואין כניסה: 5 תמרורים שחייב להכיר לקראת התאוריה

תמרורים אותם אנו רואים בדרכים, הם האמצעי החשוב והברור ביותר כדי להבין איך עלינו לנהוג או להתנהל. ללא תמרורים היה כאוס מוחלט בכבישים ובדרכים, לכן במבחן התיאוריה, לפני הוצאת רישיון נהיגה, ייבחנו הידיעות שלכם בנוגע לתמרורים החשובים ביותר לבטיחות בדרכים. יש תמרורים שכמעט תמיד יופיעו במבחן התיאוריה. אבל איזה תמרורים כדאי להכיר לקראת התיאוריה? הנה 5 תמרורים חשובים:

תמרורי מהירות

המהירות בה אנו נוסעים בדרך, חשובה מאד למניעת תאונות. קביעת המהירות על ידי משרד התחבורה נועדה כדי להגן על נהגים וגם להגן על אנשים ובעלי חיים המשתמשים בדרך. מידע מלא על תמרור מהירות אפשר למצוא כאן, אבל חשוב לדעת שיש לא מעט כללים לגבי מהירות. כמו מהירות מותרת בנסיעה בשטח עירוני (בדרך כלל עד 50 קמ"ש) ומהירות הנסיעה בכביש בין עירוני עם שטח הפרדה (בדרך כלל 90 קמ"ש).

בנוסף לכך, יש מרחבי נסיעה שונים בהם המהירות תהיה איטית או מהירה יותר, אבל כדאי להכיר את כללי היסוד של מהירות בדרך עירונית או בדרך בין עירונית מהירה. במבחן התיאוריה תצטרכו להכיר את התמרורים ולדעת מה הם אומרים לגבי מהירות,. גם בטסט – המבחן המעשי – הבוחן יבדוק כי אתם יודעים מתי להאט ומתי להאיץ.

תמרור עצור

זהו תמרור שיש לשים לב אליו ולציית לו. התמרור ידוע גם כשלט עצור וניתן למצוא אותו בצמתים או במפגש רחובות. התמרור מורה לנהגים לעצור את רכבם עצירה מלאה, ולאחר מכן להתקדם בהדרגה עד ודאות כי הדרך פנויה.

 

 

תמרור חד סטרי ודו סטרי

כדי שמכוניות לא יתנגשו אחת בשנייה, קיימים תמרורים המורים על דרכים חד סטריות ודרכים דו סטריות. גם ביצוע פניות נכונות קשורות לתמרורים שמורים לנהג על דרך חד סטרית או דו סטרית. זהו תמרור חשוב מאד שגם יגן על הנהגים וגם יעזור להתמצא ברחובות צרים במיוחד, וימנע כניסה אל רחובות או דרכים לא מתאימות. בזמן הנהיגה חשוב לשים לב לתמרורים אלה ולתת להם את מלוא תשומת הלב, כמו גם לפעול לפיהם.

אין כניסה

אין כניסה הוא אחד התמרורים החשובים ביותר, והוא הכרחי כדי למנוע תאונות וכדי שנהגים ידעו לאן הם יכולים להכנס עם הרכב, ולאן לא. תמרורים כאלה בולטים בכול מקום ואוסרים על תנועה מכיוון מסוים. לעיתים מדובר בכבישים סגורים ולעיתים ברחובות חד סטריים וכולי.

תמרור תן זכות קדימה

מתן זכות קדימה הוא תמרור שנועד להגן גם על נהגים ועל עוברי דרך או בעלי חיים. זהו תמרור נפוץ מאד וזמין בכול צומת וצומת במדינת ישראל. מדובר על תמרור שמונע תאונות ותמצאו אותו בצמתים וברחובות בהם הנסיעה איטית וגם במחלפים וצמתים בינעירוניים. חפשו תמיד את התמרור וצייתו לו. תמרור זה יכול למנוע תאונות קשות.

לסיכום

מבחן התיאוריה הוא הדבר החשוב ביותר עבור מי שלומד לנהוג. זה נכון, צריך לשנן את התמרורים ולדעת מה כל תמרור אומר בשביל לעבור את המבחן, אבל יש גם להבין את משמעות התמרורים ולהגיב להם, בשביל להישאר בחיים. אז זה הזמן ללמוד ולהפנים.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות