מתמודדים עם נשירת שיער ברכב: איך מנקים בקלות את כל השערות?

האם אתם מהאנשים המתמודדים עם נשירת שיער? אם כן, אתם מכירים את זה שהמכונית שלכם מלאה בשיערות שנפלו מראשכם. זהו מצב מתסכל אך במאמר זה אנו נציע לכם פתרונות מעשיים לכך. אנו נדריך אתכם בתהליך שלב אחר שלב כיצד לנקות ביעילות את המכונית שלכם ונשתף תובנות חשובות על מניעת נשירת השיער שלכם.

ניקוי הרכב

הביאו את הציוד הדרוש

לפני שתתחילו לנקות, הקפידו להביא את כל הציוד הדרוש לכם לניקיון הרכב שלכם. תזדקקו לשואב אבק עם האביזרים המתאימים, לרולר דביק, למטליות מיקרופייבר, למברשת עם זיפים נוקשים ולשקית אשפה. ודאו שהמכונית שלכם חונה באזור מואר היטב לקבלת הראות הטובה ביותר.

התחל בפנים

התחילו בשאיבת אבק יסודית של פנים המכונית שלכם, תוך מתן תשומת לב מיוחדת לאזורים שבהם שיער נוטה להצטבר. אזורים אלו כוללים את המושבים, שטיחוני הרצפה וחגורות הבטיחות. השתמשו בחיבור של שואב האבק כדי להיכנס לסדקים ולפינות.

רולר דביק

לאחר מכן, השתמשו בגלגלת דביקה, או אפילו בסרט הדבקה, כדי להסיר את שאריות השיער מהמושבים וממשטחים אחרים. גלגלו את הגליל הדביק על הריפוד ועל משטחי הבד כדי לאסוף שיער שנשר. לשיער עיקש המוטבע בתוך הבד, עטפו את סרט הדבקה סביב היד כשהצד הדביק פונה החוצה ולחצו אותו בעדינות כנגד הבד כדי להרים את השיער.

הברישו את השיער שנשר

לאזורים שקשה להגיע אליהם ולחללים צרים יותר, השתמשו במברשת עם זיפים נוקשים כדי לשחרר את השיער. הברישו את השיער לעבר אזור נגיש שבו תוכלו לשאוב בקלות. היו עדינים כדי למנוע פגיעה במשטחים הפנימיים.

נקו את שטיחוני הרצפה

הסירו את שטיחוני הרצפה ונערו אותם כדי להוציא כל שערה הכלואה בסיבים. שאבו את השטיחים והשתמשו בגלגלת דביקה או בסרט הדבקה כדי לנקות אותן ביסודיות. אם השטיחים מלוכלכים מאוד, מומלץ לשקול שירותי ניקיון מקצועי.

 

נגבו משטחים

השתמשו במטליות מיקרופייבר כדי לנגב את כל המשטחים הקשיחים ברכב, כגון לוח המחוונים, ההגה ותיבת ההילוכים. זה יעזור להסיר את כל השיער שנותר ולהשאיר את המכונית שלכם נקייה ורעננה.

רוקנו את האשפה

אספו את השיער שנאסף ואת כל שאר האשפה לשקית והשליכו לזבל.

מניעת נשירת שיער ברכב

בעוד שניקוי הרכב חיוני לשמירה על ניקיון, מניעת נשירת השיער מלכתחילה יכולה להפחית משמעותית את תדירות הניקוי. הנה מידע נוסף על נשירת שיער וכמה טיפים שיעזרו לכם להתמודד עם נשירת השיער:

  • שמרו על שיער נקי ובריא: חפפו את השיער באופן קבוע כדי לשמור על בריאותו ולמזער נשירה. קרקפת ושיער בריאים נוטים לנשור פחות.
  • הברישו את שיערכם באופן קבוע: הברשת השיער מדי יום יכולה לעזור להסיר שיער שכבר נשר שאחרת עלול להגיע למכונית שלכם. השתמשו במברשת בעלת סיבים רכים כדי למנוע נזק לשיער.
  • קשרו את השיער: אם השיער שלכם ארוך, קשירת השיער בקוקו יכולה למזער את כמות השיער שנושר בזמן הנהיגה.
  • השקיעו בכיסויי מושבים: שקלו להשתמש בכיסויי מושב העשויים מחומרים קלים לניקוי ופחות מועדים ללכידת שיער. כיסויי מושב מעור, למשל, ניתנים לניקוי בקלות רבה יותר מאשר כיסויי בד.
  • אווררו את המכונית שלכם: אוורור מספיק יכול לעזור להכניס את האוויר ולמנוע משיער להיתקע במכונית שלכם. השתמשו במיזוג אוויר או פתחו את החלונות בזמן נהיגה כדי ליצור זרימת אוויר.

לסיכום

התמודדות עם נשירת שיער ונוכחות מתמדת של שיער ברכב יכולה להיות מתסכלת, אך היא ניתנת לניהול. על ידי ביצוע השלבים המתוארים במאמר זה, תוכלו לשמור על המכונית שלכם נקייה וללא הצטברות שיער מוגזמת. בנוסף, יישום אמצעי מניעה בשגרת היום-יום שלכם יכול לעזור למזער את כמות השיער שבסופו של דבר מגיע למכונית שלכם. זכרו, מכונית נקייה לא רק נראית טוב יותר, אלא גם מספקת חוויית נהיגה נוחה והיגיינית יותר.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות