לא חייבים לקנות חדש: מה היתרונות שבקניית רכב יד שנייה?

כשעומדים בפני רכישה של רכב חדש, שוק הרכבים והמגוון האינסופי יכול לגרום לרבים ללכת לאיבוד בין האפשרויות. הטכנולוגיה בתחום לא מפסיקה להתחדש והפיתויים רבים.

במאמר הבא נתעמק באפשרות שמבטיחה חיסכון משמעותי – שוק הרכבים המשומשים. נעבור על היתרונות הקיימים באפשרות הזו ונלמד איך ניתן לבצע השקעה כספית חכמה מבלי לסכן את האיכות.

יתרון פחת

רכבים חדשים מאבדים מערכם במהירות כאשר הפחת המשמעותי ביותר מתרחש בשנים הראשונות שלהם על הכביש. המשמעות היא שערכו של כל רכב חדש שנקנה ירד במהירות בשנים הראשונות ללא קשר למצבו או לקילומטראז' שעשה (או לא עשה). בקניה של רכב משומש מישהו אחר ספג את הפסד הפחת במקומכם.

חיסכון בעלויות

בהמשך לסעיף הקודם, היתרון המשמעותי ביותר ברכישת רכב משומש הוא העלות המוזלת. היות ושווי הרכב ירד בגלל חוקי השוק, גם רכב משומש במצב מצוין יימכר בפער משמעותי ממחירו המקורי.

מגוון ובחירה

שוק הרכבים המשומשים מגוון להפליא ומציע מבחר גדול של יצרנים, דגמים וטווחי מחירים. כך שגם אם אתם מחפשים רכב קומפקטי, רכב שטח מרווח או קופה ספורטיבית, כל האפשרויות קיימות בשוק הרכבים המשומשים ותוכלו לבחור רכב שמתאים באופן מושלם לצרכים, להעדפות ולתקציב שלכם.

חסכון בעלויות הביטוח

בחישוב של הפרמיות, חברות הביטוח לוקחות בחשבון גורמים כמו גיל הרכב, ערכו ועלויות התיקון שלו. כיוון שעלות תיקון של רכב משומש לרב זולה יותר מתיקון רכב חדש, גם דמי הביטוח שלו זולים יותר בהתאמה. עם רכב משומש תוכלו ליהנות מדמי ביטוח מופחתים שנה אחרי שנה וזהו חסכון מצטבר משמעותי.

 

 

הימנעות מבעיות איכות ראשוניות

רכבים חדשים היוצאים מהמפעל עשויים להפתיע עם פגמים ביצור או בעיות שמתגלות רק לאחר שימוש. כאשר אתם רוכשים רכב משומש אתם מגדילים את הסיכויים שבעיות אלו כבר זוהו וטופלו על ידי הבעלים הקודמים, וחוסכים לעצמכם טרחה ותסכול סביב ההתעסקות הזו.

דו"ח היסטוריית רכב

דו"ח היסטורית רכב מספק מידע חיוני על העבר של רכב משומש וכולל היסטורית תאונות, מצב בעלות ורשימת טיפולים שעבר. כיום הפקת דו"ח היסטוריה לרכב מתבצע בהליך פשוט ומאפשר לכם לקבל החלטה מושכלת לגבי הרכב שאתם שוקלים, מבלי להמר על מראית עין.

טיפים לקניית מכונית משומשת

אז איך תגדילו את הסיכויים לאיתור מוצלח של רכב יד 2 לרכישה, בחסכון גדול ובאיכות מצוינת? הינה כמה טיפים:

הגדרת תקציב: ראשית התחילו מהגדרה של סכום הכסף שאתם מוכנים ויכולים להשקיע. קחו בחשבון את כל העלויות כולל רכישה ראשונית, צריכת דלק, גובה ביטוח, תיקונים ועלות תחזוקה.

מחקר יסודי: העזרו בחוכמת הרשת, בחברים ומכרים, כדי לבצע מחקר של היצרנים והמודלים השונים הקיימים בהתאם להעדפות והצרכים שלכם. בדקו את אמינות הרכב, צריכת הדלק הממוצעת, ועלויות חלקי החילוף במקרה של תיקונים ותחזוקה שוטפת.

דו"ח היסטוריית הרכב: לאחר שמצאתם רכב פוטנציאלי לרכישה, בקשו דו"ח מקיף של הרכב כדי לוודא שאין היסטוריה של תקלות או תאונות שלא נמסרו בעל פה על ידי המוכר.

צאו לנסיעת מבחן: ודאו שאתם מרוצים מביצועי הרכב בנסיעת מבחן מקדימה. שימו לב לנוחות המושבים, עצמת המזגן, תקינות מנגנוני החשמל וביצוע הרכב. בצעו בלימות פתאומיות ברכב בכביש פתוח כך שתחושו אם הבלמים עובדים היטב או שהם רועדים או שורקים. סובבו את ההגה עד הסוף וסעו מעט במעגלים ובדקו שאין רעד או נוקשות באזור ההגה.

סקירת הניירת: בדקו את ניירת הרכב וודאו שקיימת התאמה בין הפרטים הכתובים ברישום הרכב לבין פרטי הזיהוי של המוכר.

בדיקת מכונאי: לפני שאתם לוחצים ידיים ומסכמים על הרכישה, קחו את הרכב למוסך מורשה המבצע בדיקת תקינות לפני רכישה וודאו שלא פספסתם דבר.

משא ומתן על המחיר: הכול תקין והחלטתם לקנות? שיהיה בשעה טובה. אל תהססו לנהל משא ומתן על המחיר עם המוכר. בדקו היטב את מחיר השוק של הרכב, מתי צפוי להיות הטסט הקרוב ומה מצב הצמיגים והשתמשו במידע הזה כדי להתמקח על המחיר המבוקש.

לסיכום

כפי שסקרנו כאן במאמר ישנם יתרונות רבים לרכישת רכב משומש, והעלויות המופחתות הופכות את האפשרות הזו לאטרקטיבית יותר עבור קונים רבים. מחקר מקיף והכרת הכלים העומדים לרשותכם יכולים לסייע לכם למצוא בהצלחה רכב אמין וידידותי שעונה על הצרכים שלכם. בפעם הבאה שתרצו לחדש את כלי הרכב שלכם, תנו צ'אנס לשוק הרכבים המשומשים ותיהנו מחסכון גדול מבלי להתפשר על האיכות.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות