איך סיפורו של רפי אדרעי ז"ל הוביל להקמתה של עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי?

סיפורו של רפי אדרעי ז"ל התחיל בעיר צפת ונגמר במותו בגיל צעיר לאחר שקליע חדר לעורפו. כמי שנולד וגדל בעיר צפת וראה בעשייה החברתית כחלק בלתי נפרד בחייו, אין זה פלא כי בני משפחתו החליטו להמשיך את המורשת ולקדם שורה ארוכה של תוכניות חברתיות אשר מתקיימות במסגרת של עמותת אחינועם. כיצד הסיפור של רפי אדרעי ז"ל עורר השראה בבני משפחתו? כל הפרטים בכתבה הבאה.

מדריך מוערך ואהוב בעיר צפת – הכירו את רפי אדרעי ז"ל

רפאל אדרעי נולד וגדל בעיר צפת למשפחה שורשית ומוכרת מאוד בעיר. כבר בגיל צעיר החליט לתרום לחברה, וזאת על ידי הצטרפותו לתנועת הנוער העובד והלומד. הוא הצליח לסחוף אחריו את הנערים והנערות ואף הפך למדריך הראשי של התנועה בעירו. בזמן ששימש בתפקיד הזה, רפי אדרעי הגן על המולדת ועל העיר צפת, וזאת בעקבות הצטרפותו לשירות הצבאי, בדומה לצעירים מגיל 18 שלקחו חלק בהגנה על המולדת מפני האויב. הוא התמסר להדרכה גם בזמן השירות הצבאי, ועם פרוץ מלחמת יום העצמאות הוא לקח חלק פעיל בלחימה ואף התבלט בתוך מומחה לסליקת נשק, מה שהגיע לידי ביטוי גם בזמן הלחימה. למרות שרוחות המלחמה התחילו לדעוך, הוא החליט להצטרף לכוחות הלוחמים ובגבורה עזה לקח חלק פעיל, עד אשר מצא את מותו כתוצאה מקליע.

מאז מותו ועד היום עסוקים בני משפחתו בשורה ארוכה של פעילויות חברתיות, כאשר אחת מהפעילויות הללו הוא הקמתו של בית יד לבנים בעיר צפת. המשפחה הצליחה לגייס כספים רבים מהציבור, אולם היא לא הפסיקה בכך והמשיכה למנף את הפעילות החברתית שהייתה מזוהה עם רפי אדרעי ז"ל באמצעות הקמתה של עמותת אחינועם.

 

 

עמותת אחינועם – כל מה שרציתם לדעת

עמותת אחינועם נחשבת לאחת מהעמותות המובילות בישראל, ועדות לכך ניתן למצוא בעשייה חברתית המתבצעת באזור הפריפריה. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו משה אדרעי וכן איל אדרעי שנולדו וגדלו בצל של הדוד האהוב החליטו לקדם שורה של תוכניות חברתיות פורצות דרך, כמו למשל תוכנית מהפכנית לקידום של בני נוער מהעדה האתיופית. במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה מעטפת מלאה בדמות של תוכנית ייחודית שנועדה להגביר את המוטיבציה להשתלבות במסגרת הצבאית. במסגרת הזו היא מספקת מעטפת הכוללת תוכנית שיפור כושר גופני, עבודה על הפן המנטלי וכן חשיפה לתפקידים בצבא. תוכנית זו הצליחה ועדות לכך ניתן למצוא באחוזים הגבוהים – מעל ל-95% מהבוגרים הצליחו להתקבל לתפקידים בכירים ביחידות מובחרות כולל קבלת דרגות הקצונה, כאשר הליווי של העמותה אינו מסתיים וממשיך גם בגילאים בוגרים יותר, עם חלוקה של מלגות בעבור בוגרי התוכנית שמשתלבים במסגרת האקדמאית.

תוכנית נוספת כוללת קידום של תוכנית ליווי המיועדת בעבור צעירים וצעירות המתגוררים באזור הפריפריה, כאשר תוכנית זו מתחילה בגיל 16 ונמשכת עד לגילאים בוגרים יותר. במסגרת הזו מספקת העמותה מעטפת מלאה המלווה על ידי המתנדבים של העמותה, כחלק ממימוש הפוטנציאל הגלום בכל תלמיד. תוכנית זהה מיועדת בעבור נוער בסיכון שאינו מוכר על ידי רשויות הרווחה.

לסיכום

עמותת אחינועם הוקמה בעקבות חובה מוסרית וערכית של המייסדים אשר ראו בפעילות העמותה כחלק משמעותי מאוד מעשייה חברתית המלווה את בני המשפחה מאז ומתמיד, ובייחוד על רקע מותו של גיבור ישראל רפי אדרעי. לפרטים נוספים אפשר להיכנס לאתר של העמותה, לטובת קבלת מידע והצטרפות לעשייה חברתית נרחבת.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות