המדריך המלא: אילו סוגי ביטוח רכב קיימים ואיך נבחר את הנכון לנו?

לא פשוט למצוא את הרכב שרוצים ולהבין מהם סך ההבדלים שמפרידים בין אינספור הדגמים. במקביל, גם ביטוח לרכב לא כזה פשוט לסגור. מעבר לעובדה שיש ביטוח אחד שהוא בגדר חובה, יש שני ביטוחים משלימים שנדרש לקבל לגביהם החלטה, ובנוסף יש מגוון אפשרויות משלימות, כאשר כל אופציה מציעה תתי אפשרויות. גם אתם עומדים בצומת דרכים שבה מנסים להבין איזה ביטוח הכי מתאים? עשינו עבורכם את שיעורי הבית – מוזמנים להציץ במסקנות, כך שאט אט יתבהר איזה ביטוח חיוני, ואיזה ביטוח אולי חשוב, אך אינו כלכלי.

חובה לדעת אודות ביטוח חובה

אם נתחיל מנקודת ההתחלה, נציין שביטוח חובה אכן בגדר חובה. בכול הנוגע לביטוח הזה לא ניתן למצוא יותר מדי מקום למשחק, כך שאם לא מתכוונים להוסיף ביטוחים נוספים, המחיר בסה"כ ידוע מראש, בהתאם כמובן למגוון משתנים קבועים וידועים. ביטוח חובה מושפע מהגיל ומהמין של הנהג. מהיסטוריית התאונות, מניסיון הנהיגה, מסוג ומשנת הרכב, משמע בין היתר ישנה חשיבות לרמת הבטיחות שהרכב מציע. עוד נציין שביטוח חובה מכסה כל הוצאה שנוגעת לפגיעה גופנית, כולל הוצאות משניות, כגון הפסדים שנגרמים בשל אובדן ימי עבודה ואובדן כושר עבודה. עם זאת, אם רוצים לקבל הצעת מחיר שכוללת ביטוחים משלימים, הדרך הקצרה ביותר היא להיעזר בביטוח בטאץ', סוכנות ביטוח שבהתאם לשורה של דגשים ונתונים אישיים מוצאת עבורכם את האופציה הטובה ביותר.

מה בדיוק כולל ביטוח צד ג'?

לאחר שהבנו שביטוח חובה אינו נתון לבחירה, נותר לעבור להבין מה מציעים שני הביטוחים הנוספים. ובכן ביטוח צד ג' מכסה נזק שגורמים לציוד של אנשים אחרים, בין אם זה הרכב שלהם ובין אם זה משהו אחר, דוגמת חלון ראווה או עמוד חשמל. כמו כן, ביטוח צד ג' מכסה הליכים משפטיים שנוגעים לנזק שנגרם בעקבות תאונת דרכים, כולל מקרים שבהם הרכב כלל לא יצא מהחנייה. פה נחדד שלרוב אם נמצאים אשמים בגרימת הנזק, נדרשים לשלם דמי השתתפות עצמית. רוצים להימנע מכך, ולו בשל השקט הנפשי? בתמורה לפרמיה מעט יותר יקרה הצורך נמנע.

 

 

ביטוח מקיף

לבסוף נותר ביטוח מקיף. ביטוח מקיף מכסה כל נזק שנגרם לרכב, ללא קשר לשאלה האם זוהי אשמתכם. כמו כן, ביטוח מקיף גם מכסה ביטוח צד ג', משמע מכסה נזקים שנגרמים לרכוש של צד ג'. לצורך הדוגמה הביטוח מכסה נזק שנגרם בשל שריפה, רעידת אדמה, גניבה ועוד, כאשר ייתכן שהוא גם יכסה נזקים שנוגעים לפגעי מזג אוויר. נוסף לכך, נחדד שהביטוח מכסה עלויות שנוגעות להחלפת רכב ואף לתיקון. כאן ראוי לציין שניתן למצוא הבדלים משמעותיים הן בערך והן ביריעת הכיסוי, ועל כן ישנה חשיבות יתרה לערוך השוואה בין חברות הביטוח השונות. כך למשל ניתן למצוא ביטוח שמכסה את עלות החלפת הרכב, וזאת כאשר הרכב של צד ג' נפגע על ידכם. האם זה כדאי? הכול שאלה של פער במחיר אל מול ביטוח מקיף רגיל.

מקבלים החלטה

אז איזו ביטוח הכי מומלץ לעשות? ובכן ביטוח חובה אינו נתון לשאלה וביטוח צד ג' תמיד טוב שיש ברקע. מכאן שהשאלה היחידה היא האם לעשות ביטוח מקיף. ובכן בנקודה זו יש לבחון מהו ערך הרכב. אם הרכב ייגנב ובכך תפסידו עשרות אלפי שקלים, אין לוותר עליו. כמו כן, יש לבחון האם הביטוח השנתי מגיע ל50% מערך הרכב. אם כן, מוטב לוותר. מבקשים שיקול נוסף? אם אינכם מתכוונים להחליף את הרכב ב-5 השנים הקרובות, טרם הוא מאבד הרבה מערכו, הרי ששוב ייתכן שמוטב לוותר על ביטוח מקיף. עדיין מתלבטים? התייעצו עם סוכני הביטוח מבית טאץ' ביטוח.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות