נהגים, ביטוח חיים יכול להבטיח את החיים של משפחתכם במקרה תאונה

כנהגים שנמצאים על הכביש, חשוב מאוד לדאוג לא רק לנסיעה בטוחה אלא גם לרכישה של פוליסות אשר נועדו להבטיח את החיים של בני המשפחה בעקבות תאונה שבמסגרתה תמצאו חלילה את מותכם. מה חשוב לדעת אודות פוליסת זו? במדריך זה נציג בפניכם את כל המידע שכל נהג או נהגת במדינת ישראל צריכים להכיר, לטובת מימוש זכויות בעת מקרה קיצוני כמו מקרה מוות. מה חשוב לדעת? כל הפרטים בסקירה הבאה.

ביטוח חיים – פוליסה חשובה בעבור כל נהג

ביטוח חיים הוא למעשה סכום כסף חד פעמי שמגיע למוטבים של המבוטח, במקרה של פטירה. אם למשל אדם נשוי עם שלושה ילדים בחר לרכוש ביטוח על סך של כ-1,000,000 ₪, באותו הרגע בני המשפחה מקבלים את הכסף דרך חברת הביטוח. אולם, צריך לקחת בחשבון כי אולי בני המשפחה יצטרכו לנהל תביעות ביטוח חיים בעקבות דחיית זכאותם של המוטבים על ידי חברת הביטוח המבטחת, ועל כן ליווי מצד עורך דין הוא חיוני לטובת מימוש הפוליסה בהתאם לחוק. צריך להבין כי מדובר בפוליסת ביטוח חשובה מאוד בעבור כל נהג, בייחוד על רקע העובדה המצטערת כי החיים בכבישים עלולים להיות מסוכנים ולעיתים גם קטלניים בעקבות תאונות דרכים של נהגים, רוכבים והולכי רגל. צריך להבין כי מדובר בפוליסה שנועדה להבטיח כי במקרה של מוות פתאומי בין היתר כתוצאה מתאונה, אורח החיים של בני המשפחה לא יפגע בעקבות אובדן של הכנסה בעקבות מוות.

אם חס ושלום אחד מהמפרנסים הולך לעולמו, הילדים נשארים ללא הכנסה, ועל כן כל נהג צריך לדאוג כי לילדים ולבני המשפחה יהיה סכום גדול שיספיק להם למשך חייהם. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי לא כל אדם יכול לרכוש את הפוליסה הזו מאחר וחברות הביטוח מחייבת לבצע מספר פעולות אשר כוללות בין היתר מילוי של שאלון רפואי, לצד גיל ההצטרפות. בנוסף, צריך לקחת בחשבון כי הביטוח הוא לא לכל החיים, אלא מותנה בגיל מסוים. זה הזמן להסביר כי הפרמיה בעבור תשלום של ביטוח חיים עולה ככל שעולים עם הגיל.

 

 

ביטוח חיים – צורך ולא חובה

ביטוח חיים הוא לא ביטוח חובה, אלא מדובר בצורך של נהגים אשר רוצים להבטיח כי במקרה חלילה של מוות, המוטבים שהם בני המשפחה הקרובים יקבלו את הכספים. כאשר לוקחים בחשבון כי בישראל יש כבישים מסוכנים כמו למשל כביש 90 לצד תרבות נהיגה אשר לצערנו פוגעת במאות ישראלים מדי שנה, כאשר חלקם מצאו את מותם בעקבות תאונה קטלנית. על כל צרה שלא תתרחש, רכישה של פוליסה מהסוג הזה מהווה הזדמנות בעבורכם להשקיע כספים ולהבטיח כי במידה וחלילה תלכו לעולמכם, בן או בת הזוג לצד הילדים יקבלו את הכספים, בהתאם להיקף הפוליסה. אולם, צריך לקחת בחשבון כי לעיתים חברת הביטוח עלולה לדחות את מימוש הפוליסה בטוענות שונות כמו למשל אי גילוי נאות במסגרת של מילוי השאלון הרפואי.

ליווי מצד עורך דין למימוש הפוליסה

ההלם והכאב הרב שנוצר עקב מקרה מוות על הכביש הוא בל יתואר. במקרים שבהם חברת הביטוח איננה מממשת את הפוליסה, השלב הראשון והחשוב ביותר הוא ליצור קשר עם משרד עורכי דין בעל ניסיון, וזאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מענה המגיע לידי ביטוי בייצוג משפטי הולם. שימו לב כי תאונות דרכים מתרחשות בכל יום ולצערנו משפחות רבות נאלצות להיכנס לתוך מעגל דמים, ועל כן ההתנהלות מול חברת הביטוח הופכת לא רק לבירוקרטיה אלא גם משפיעה על כל בני המשפחה בהיבט רגשי. בשל כך נדרש לפנות לעורך דין אשר ילווה את בני המשפחה, ובהתאם לכך יאפשר לממש את הפוליסה, לטובת המשך שגרת החיים של בני המשפחה.

לסיכום

רכישה של פוליסת ביטוח חיים היא לא בגדר חובה אבל מהווה בסיס איתן למקרה שבו חלילה תלכו לעולמכם בעקבות תאונה, כך שבני המשפחה יקבלו את שארית הכספים. אולם, במידה וחברת הביטוח מכל סיבה שהיא דוחה את הבקשה, נדרש לפנות עורך דין אשר ילווה כמו גם יבחן את פרטי המקרה, כל זאת מתוך מטרה להוביל למימוש הפוליסה.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות