סכנה שבדרך לאילת: כביש 90 מסוכן, וזה מה שאתם יכולים לעשות כדי לשמור על עצמכם

כביש 90 נחשב לאחד מהכבישים המסוכנים ביותר בישראל, ועדות לכך ניתן למצוא בנתונים אשר מדברים בעד עצמם כאשר מעל ל-700 נהגים ונוסעים נפצעו ואילו רק לאחרונה התרחשה תאונת דרכים קטלנית שהעלתה את מניין ההרוגים  ליותר מ-33 בני אדם, רק בעשור האחרון. מאחר ומדובר בכביש הגישה היחיד לאזור הדרום ואילת בפרט, לכם כנהגים חשוב מאוד להטמיע כבר עכשיו הרגלי בטיחות מוגברים, וזאת מתוך מטרה לשמור על עצמכם כמו גם על הנוסעים והנהגים בסביבה, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון כי מדובר בנתיב מסוכן. מה תוכלו לעשות בשביל להימנע מהסכנה? להלן מספר טיפים.

הימנעות מהסחות דעת

אחד הגורמים הבולטים לתאונות דרכים בישראל ובוודאי בכביש 90 נובע כתוצאה מטעות אנוש שמתרחשת על רקע של הסחות דעת. על כן, חשוב מאוד לשמור על הריכוז ולהקפיד שלא להתעסק במכשיר הנייד ואף לא לענות לשיחות, כל זאת מתוך מטרה לשמור על רמת ריכוז גבוה ובהתאם לכך להוביל לנסיעה בטוחה.

אי עקיפה

מדובר בכביש צר מאוד ועל כן כל עקיפה עשויה להוביל לאסון בעקבות התנגשות בין כלי כלב. הקפידו לשמור על מרחק מהרכבים שמולכם ומאחוריכם וכן להימנע בכל ככל האפשר מביצוע העקיפה, כל זאת מתוך מטרה להפחית את הסיכוי לתאונות שמתרחשות על רקע של עקיפה שמתבצעת באופן לא חוקי או שלא על פי כללי הדרך. שימו לב כי רוב הכביש הוא קו רצוף שאינו מאפשר עקיפה, ועל כן שמרו על סבלנות וכן על מהירות במסגרת החוק.

 

 

נהיגה באור יום

העדיפו לצאת לנסיעה לאילת באור יום ולא בחושך, מאחר ומדובר בכביש אורך מאוד שחלקו לא מואר ועל כן היכולת שלכם לשמור על טווח ראיה תקין מצמצם באופן משמעותי. על כן, ההעדפה היא לנהוג בשעות היום וכן להקפיד על מהירות נסיעה סבירה שאינה חורגת מהמותר, כחלק מהבנה כי כל טעות ולו הקטנה ביותר עשויה להוביל לתאונה.

שמרו על ערנות

אם אתם מרגישים עייפים, אל תעלו על ההגה אלא תנו לנהג אחר לנהוג במקומכם. שמירה על ערנות היא קריטית לטובת מתן תגובה מהירה במידה ותתרחש תאונה או בלימה פתאומית, כחלק מזהירות נדרשת בכבישים ובוודאי בכביש צר כמו כביש 90.

לסיכום

כביש 90 גבה את חייהם של ישראלים רבים, כאשר על פי התוכניות של משרד התחבורה, ייקח עוד מספר שנים עד שיפתח נתיב נוסף שעתיד להפחית באופן משמעותי את הקטל בכביש. בין אם אתם נהגים חדשים או נהגים ותיקים, אף אחד לא חסין ועל כן הקפידו על שמירה על כללי הדרך ועל סבלנות בדרך לאילת, כל זאת מתוך מטרה להגיע בשלום למקום יעדכם ועם שימת דגש על נהיגה בטוחה.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות