שירותי מחשוב ענן: השירות שכל סוכנות רכב צריכה להכיר

סוכנות רכב היא לא רק עסק אשר עוסק ברכבים. כל סוכנות כזו, עוסקת בין אם תרצה או לא, גם במחשוב. זאת, מאחר שמחשוב הוא חלק מרכזי מהתשתית, אשר דרושה כיום לניהול של כמעט כל עסק. המחשוב העסקי התפתח לאורך השנים בהתמדה, כאשר אחת ההתפתחויות החשובות ביותר לאחרונה, הם שירותי הענן. כיצד שירותים כאלה עשויים לסייע לסוכנות רכב? אילו שירותים זמינים? ומה עוד חשוב לדעת על כך?

מחשוב יעיל שלא מעמיס

מה הרעיון של "מחשוב ענן" ושל "שירותי ענן"? ומה זה בכלל ה"ענן" הזה? מדובר על התייחסות לרשת האינטרנט, כאל מקור מידע ושירותים חסר צורה ומיקום. כלומר, כאשר אתם צורכים למשל מידע מאנציקלופדיה באינטרנט, היכן נמצא המידע באופן פיזי? אתם לא יודעים ולא צריכים לדעת, זה במקרה הזה ממש לא משנה. מה"ענן" הזה ניתן לצרוך שירותי מחשוב שונים ואכן, עסקים רבים עושים זאת כל הזמן. כאשר אתם משתמשים בשירות דואר כגון ג’ימייל, אתם צורכים שירות ענן. משתמשים ברשת חברתית? אז אתם צורכים שירות ענן והדוגמאות רבות. מדוע שירות כמו שירותי מחשוב ענן הוא נחוץ כיום ולעסקים במיוחד? יש לשירותים אלה תועלות רבות עבור עסקים וניתן לתמצת אותן כמחשוב יעיל שלא מעמיס. שירות כזה שאתם מתחילים לעבוד איתו, לא ידרוש הוספת חומרה ותוכנה בתוך העסק. זה כל הרעיון בבסיסו – שהתשתית עבור השירות וניהול השרות נמצאים אצל ספק מרוחק, אליו אתם מתחברים דרך רשת האינטרנט.

כמה שירותים להמחשה

חברת GNS היא דוגמה לספקית בתחום זה, אשר פונה לעסקים מכל הגדלים. היא מציע בין השאר שירותי ענן מהסוגים הבאים:

 

 

  • שרתים וירטואליים – Virtual Private Servers אשר יכולים לשמש כשרתים למגוון מטרות, בהקמה קלה ומהירה ובתשלום חודשי נמוך.
  • אחסון וגיבוי – שירותי אחסון בענן, מותאמים ל-Amazon Simple Storage Service (Amazon S3). משלימים אותם, שירותי גיבוי בענן.
  • שירותי אבטחה – שירות הגנה על אתרי אינטרנט מפני מתקפות DDoS ושירותי פיירוול בענן.
  • ניתוב עומסים – שירות Load Balancer ושירות Content Distribution Network או Content Delivery Network.
  • תמיכה ברשתות – שירותי Network Operations Center, תחזוקת שרתים ותמיכה.

אגב, GNS מציעה גם ERP בענן. אלה שירותי Enterprise Resource Planning של סאפ ושל פריוריטי.

עוד על התועלות

כאשר שירותים כמו אלה שהצגנו נצרכים מרחוק כשרות ענן, אתם נהנים מחסכון ניכר במשאבים. חסכון זה, תוכלו להשקיע חזרה לתוך העסק, בהיבטים כגון השגת לקוחות חדשים או יוזמות שונות של פיתוח עסקי. חשוב במיוחד להבין, ששירותי ענן מספקים לכם גמישות. אתם לא חייבים "לעבור לענן" באופן מלא. גם אם מדובר בהיבט ספציפי של המחשוב כגון גיבוי – לא חייבים שכולו יבוצע בענן. שירותים אלה מספקים גמישות רבה, באופן שבו תוכלו לשלב אותם במערך המחשוב הפנימי הקיים שלכם. כמו כן, השימוש בשירותי הענן עצמם גמיש מאוד. שרתים וירטואליים למשל (VPS), מצטיינים ביכולת הסתגלות מהירה לדרישות משאבים משתנות. את כל השירותים קל להקים, לנהל או לסגור. הם גם משפרים את מצב העסק מבחינת שרידות מול מקרי חירום. זאת, תודות לכך שהם נפרדים מתשתיות המחשוב הפיזיות שלכם ולא תלויים במקרי חירום שמתרחשים בהן. בשורה התחתונה, שירותי ענן מספקים לסוכנויות רכב עוד אופציות רבות עוצמה, אשר ניתן לנצל בהתאם לנסיבות, היכן שמתאים לכם, באופן שמתאים לכם.

לסיכום

שפרו את ניהול המחשוב בסוכנות הרכב שלכם, באמצעות התועלות הרבות שמציעים שירותי הענן.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות